Bajkovačka,
čo má guľe!

Kdo jsme?

Czech MTB Holidays, to jsou Radim a Honza, alias incomingová cestovní kancelář zaměřená na ryzí trailové ježdění na horských kolech v ČR. Během posledních let jsme na české traily dostali spousty zahraničních bikerů z celého světa, kteří se sem opakovaně vracejí. Na naše traily se už otiskla stopa spousty Američanů, Islanďanů, Skandinávců, Nizozemců, Izraelců, Britů, a v posledních letech k nám zavítalo i několik borců a borkyň z Mexika, Austrálie, Zélandu a Kanady. Vše podstatné se o nás dozvíte na czechmtbholidays.com

Naše programy

K našim zajetým programům BOHEMIAN a MORAVIAN TOUR jsme na příští sezonu 2021 připravili novou pecku na Slovensku. Poskládali jsme to nejlepší, co může východní Slovensko nabídnout a jelikož se všechno slušně doplantalo kvůli Koroně, tak jsme si řekli: proč to neodpálit už letos?

Bajkovačka pro náročné

Takže tady to máš! Nejlepší bajkovačka u našich bratov, čo má guľe! Jen jezdíš a nic neřešíš, od toho tam máš nás! Parádní traily zasazené do divoké přírody, kde tě odpálí panoramata jak bič, mámo. A samozřejmě ve spolupráci s lokálníma chalanama (trail builders, local guides), takže s atmosférou jako Hron.

Ořezávátka nebereme

Zájezd je určený pro pravé bikery, kteří to umí dobře dolů, ale rádi si šlápnou i nahoru, denně totiž dáme převýšení 1000–1500 m (druhá skupina bude bušit rozvážněji se 700–1000 m denně). Místní terén známe jak své bikerské střevíce, tak umíme v případě potřeby túry zkrátit a nenecháme tě v nesnázích ani na technických špecích. Nalaď formu, ať si to užiješ na max! Už teď se těšíme jak malé Jarda, ty kokso.

PROGRAM1. den STŘEDA – LECHNICA

Sraz ve 13:00, obec Červený Kláštor (7 hod z Prahy, 5 hod z Brna, 4 hod z Ostravy). První den se rozjezdíme v menším trailcentru Singletrails Lechnica, které nabízí zábavné traily a úchvatné výhledy na Národní park Pieniny.

↔cca 20 KM ↕cca 750 M převýšení

19:00 Příjezd na ubytování č. 1: Stará Lubovňa (25 min jízdy z Lechnice), ubytování, pivo, halušky2. den ČTVRTEK – STARÁ LUBOVŇA

Druhý den věnujeme TOP trail centru na Slovensku, a to Cyklostopám Stará Ľubovňa, které jsou specifické nejen kvalitními flow traily, ale i originálním a stylovým „zvířecím“ značením. Atmosféru dokreslí středověký tábor, hrad a místní skanzen, kam si odskočíme na menší pauzu. Bike in, bike out (bez přesunu autem).

↔cca 40-50 KM ↕cca 1100-1400 M převýšení

Večer oddych: Termálné kúpalisko Vyšné Ružbachy3. den PÁTEK – BRANISKO I

Ráno se přesuneme autem (hodina jízdy) na pomezí Spiše a Šariše. Branisko se dá jednoznačně považovat za středobod slovenského endura a klišé „kdo nebyl jezdit na Branisku, jako by nebyl“ zde zcela stoprocentně platí a je tím pádem tím správným klišé. Místní traily jsou ostré jako břitva, nejznámější úsek zvaný Carbon Killer to potvrzuje už svým názvem. Parádní výhledy na Spišský hrad a Tatry, co víc si přát?

↔cca 40-55 KM ↕cca 1200-1500 M převýšení

18:00 Příjezd na ubytování č. 2: Branisko, ubytování, pivo a slovenské dobroty4. den SOBOTA – SLÁNSKÉ VRCHY

Tato slovenská perla patří do kategorie „hodně secret“. V neobjevených a divokých lesích Slánských hor zakusíme syrové přírodní ježdění po trailech, které byste jen těžko hledali.

↔cca 40-55 KM ↕cca 1200-1500 M převýšení

Přesun autem (ráno tam, večer zpět): 30 min.5. den NEDĚLE – BRANISKO II

V neděli ještě jednou pojezdíme Branisko, protože potenciál tohoto místa rozhodně za jeden den nelze využít. Navíc ještě trochu přitvrdíme, a to zejména dolů.

↔cca 20-25 KM ↕cca 500-600 M převýšení

Bike in, bike out (bez přesunu autem). Po bajkovačce (cca 13:00) sprcha a odjezd domů.TERMÍNY

DOBRODRUŽSTVÍ NENALEZENO.
UŽ BRZO PŘÍJDEME S NOVÝ ZÁŽITKEM

CENA: 9200 Kč

Cena zahrnuje

 • Parádní program s maximálním zastoupením kvalitních a pestrých trailů
 • Ubytování na 4 noci (***)
 • Bohaté bufetové snídaně
 • Průvodce (1 průvodce / max. 7 osob)
 • Stylový dárek
 • Nářadí a stojan na opravu kola, drobný materiál (maziva apod.)
 • DPH a pojištění CK proti úpadku
 • Tři trapné vtipy o bačovi
Cena nezahrnuje: dopravu, přepravu kol, oběd a večeři.

Technická náročnost

Zájezd je určen pro zdatnější bikery, kteří si poradí i s těžšími traily na Rychlebech, nebo Trutnov Trails, vyžívají se na Točné u Prahy nebo na trailech severně od Brna. Během zájezdu budeme podle vašich schopností rozděleni do 2 či více skupin, tak abychom si sjezdy vychutnali naplno. Ve skupině bude maximálně 7 osob.

Fyzická náročnost

Každý den nastoupáme 1000-1500 výškových metrů a najezdíme 30–50 km v těžším terénu, takže to chce mít něco našlapáno.

Ubytování

 • Budeme bydlet v útulných penzionech, kde je dostupná wi-fi síť a pivo. Uvedená cena platí při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Doprava

 • Na místo ubytování se každý dopraví svou vlastní automobilovou dopravou. Obden se z ubytování přesuneme na místa nejlepších bike-destinací vlastními automobily. Délka přesunů je uvedena v programu.

Doporučený typ kola

 • Celoodpružené kolo se zdvihy alespoň 130 mm/120 mm (vidlice/zadní tlumič), ideálně 150 mm/150 mm. Teleskopická sedlovka je nutnost.

We've been featured

reviews

Beth Mitchell

"Amazing trip!!!"

ED Santerior

"Jan was a fantastic guide, knew the trails inside and out, and was responsive to whatever I asked."

Arte Et Marte 

"Bikes, trails, food, accommodation, people, scenery, beer: all being great without exception."

Jennifer Robinson

"Highly recommended!"

reviews

Rachel M

"Czech MTB-ing was the best vacation!"

O.Thor

"Brilliant trail riding."

Frederik O

"Endless flow vs rocky descents - Love it all!"

Paul Kaiser

"Excellent guided trip."

Thanks to our partners